KONTAKTA OSS

TELEFON OCH MAIL

Växel: 040-6715100

Mail: exp@malmofolkhogskola.se

ADRESS

Malmö folkhögskola
Trindyxegatan 2,
213 76 MALMÖ

FAKTURAADRESS

Malmö folkhögskola
c/o FöretagsStudion AB
Vikhemsvägen 14
241 38 Eslöv

inbox.lev.814858@arkivplats.se

Hitta hit

Till skolan finns det bra cykelvägar. Från Triangeln tar det ca 25 min. Busslinjerna 31, 33 och 170 stannar nära skolan, vid korsningen Nya Agnesfridsvägen/Stenyxegatan. Hållplats: Stenyxegatan. 

Personal

Här finner du kontaktuppgifter till vår personal.

Christian Koponen Wikström
Lärare

040-671 51 12
c.wikstrom@malmofolkhogskola.se

David Persson
Lärare föräldraledig

040-671 51 30
d.persson@malmofolkhogskola.se

Emma Olsson
Studie -och karriärvägledare

040-671 51 07
e.olsson@malmofolkhogskola.se

Henrik Sunnå
Lärare


h.sunna@malmofolkhogskola.se

Jonas hagerlid
Lärare


j.hagerlid@malmofolkhogskola.se

Jörgen Carlsson
Specialpedagog

040-671 51 03
j.carlsson@malmofolkhogskola.se

Jörgen Palm
Projektledare

040-671 51 11
j.palm@malmofolkhogskola.se

Lena Björklund
Reception & konferens

040-671 51 00
exp@malmofolkhogskola.se

Lena Hyll Carlsson
Bitr. Rektor

040-671 51 02
lena.hyll-carlsson@malmofolkhogskola.se

Leo Pöder
Lärare


l.poder@malmofolkhogskola.se

Marcus Nilsson
Dataadministratör

040-671 51 15
m.nilsson@malmofolkhogskola.se

Nadeem Al-Kawaz
Projektledare Etableringen

040-671 51 06
n.al-kawaz@malmofolkhogskola.se

Océanne Altink
Projektledare SMF

040-671 51 19
o.altink@malmofolkhogskola.se

Svenne Hedin
Vaktmästare

040-671 51 20
vaktis@malmofolkhogskola.se

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com